• м. Житомир
  • вул.Ольжича 9, офіс. 1

Яку нерухомість та в яких країнах обирають українці які виїхали за кордон?

Юрій Тітов 01.05.2023

Яку нерухомість та в яких країнах обирають українці які виїхали за кордон? 

 

   За останніми даними ООН, в Європі перебуває майже 5 мільйонів українських біженців. Більше половини із них отримали тимчасовий захист, або подібний статус в європейських країнах. Десятки тисяч українців або вже приїхали, або отримали дозвіл на перебування в США та Канаді.

 

   Більшість українських біженців, відповідно до статистики ООН, перебувають у сусідній Польщі. Статистика по всіх сусідніх країнах виглядає наступним чином:

  • Польща – 1 млн 152 тисячі
  • Росія – 1 млн 116 тисяч (УВКБ ООН включає дані офійіцно подані РФ і не має засобів перевірити повідомлення про примусові депортації, пояснили ГА в ООН)
  • Молдова – 86 тисяч
  • Румунія – 82 тисячі (34 тисячі – за програмою тимчасового захисту)
  • Словаччина – 77 тисяч
  • Угорщина – 24 тисячі
  • Білорусь – 8 тисяч

 

   У випадку Польщі, Словаччини та Угорщини статистика відображає кількість українців, які отримали національний еквівалент спеціального захищеного статусу в цих країнах. Статистика щодо кількості українців за програмами тимчасового захисту в Росії, Молдові та Білорусі відсутня. Серед усіх європейських країн третьою за величиною країною-приймачем українських біженців є Німеччина, де 780 тисяч українців переховуються від наслідків російської агресії, майже 566 тисяч із яких отримали спеціальний захищений статус. Наступними за чисельністю європейськими країнами-приймачами українських біженців є Чехія, Італія та Іспанія.

  Через довготривале прибування в країнах куди довелося виїхали, багато громадян починають змислюватись над тим, щоб залишитися назавжди. Саме тому наші співгромадяни все частіше купують нерухомість за кордоном і якщо раніше більше цікавилися інвестиційною привабливістю житла, то зараз в основному обирають для власного проживання. 

Польща

   Значна частина українських біженців, більше мільйона осіб, оселились у Польщі. Також в країні мешкає багато українців, які переїхали сюди в останні 3-7 років.  Саме ці дві категорії наших співгромадян наразі виступають найактивнішими покупцями житла у Польщі. В основному українці віддають перевагу житлу площею від 30 до 70м². Однокімнатна квартира площею 35м² у спальному районі Варшави коштує близько $95 000. Ближче до центра міста ціни вище у середньому на 30%. Вторинний ринок дешевше за новобудови на 15-20%. Безумовно Варшава найдорожче місто Польщі, тому, щоб заощадити кошти, можна розглядати придбання нерухомості в інших великих містах країни – Краків, Вроцлав, Гданськ, Познань чи Люблін. Інколи тут можна заощадити до 40% від вартості квартири у столиці. 

Чехія 

   Нерухомість у Чехії значно дорожча, ніж у Польщі. Двокімнатна квартира з хорошим ремонтом у спальному районі Праги обійдеться українцю у $350 000, а невелика однокімнатна квартира-студія у центральній частині столиці $160 000. У невеликих містах Чехії ціни менші. Наприклад, в Остраві – третьому за розміром місті у Чехії, чисельність населення якого близько 300 тис. жителів, однокімнатна квартира коштує $58 000 −$72 000. 

Важлива особливість, у Чехії дві форми власності – приватна та кооперативна. Приватна – українець купує у власність квартиру, а кооперативна – стає членом кооперативу та співвласником усього будинку. Деякі кооперативи не приймають до свого складу іноземців.  

Німеччина

   Українцям, які планують оселитися в Німеччині для придбання студії площею 33м² у непоганому районі Берліна необхідно $130 000, двокімнатні апартаменти коштують від $160 000. У Мюнхені ціни набагато вищі. Вартість однокімнатної квартири у спальному районі міста площею 35м² стартує від $260 000, а двокімнатної – від $450 000.  Також додатково покупцеві необхідно сплатити послуги брокера – 3,57% від вартості житла.

Іспанія 

   Українці, які планують купувати житло в Іспанії віддають перевагу узбережжю Середземного моря. Також багато наших співгромадян обирають для життя сільськогосподарські регіони країни Андалусія та Галісія, де можна влаштуватись на роботу в аграрне підприємство. 

Ціни на двокімнатні квартири у Барселоні стартують від $160 000. У невеликому містечку, наприклад такому як Манреса, за 50 кілометрів від Барселони, знайти 2-кімнатну квартиру можна за $65 000.

 

    Головна проблема для українців — як перевести кошти до країни ЄС. З України це неможливо зробити в безготівковій формі через обмеження НБУ, тому більшість вивозить готівку через кордон. Щоб купити квартиру, потрібно відкрити рахунок у місцевому банку та покласти на нього кошти. Ось тут і починаються головні проблеми.

«Австрія і Швейцарія взагалі не приймають готівкові кошти у таких великих розмірах», — каже управляюча партнерка юридичної компанії GLS Ольга Черевко, яка зараз живе в Португалії. Покласти декілька десятків тисяч євро на рахунок можна в Польщі, Словаччині, Болгарії, однак доведеться надавати купу підтверджень про походження коштів.

Українські документи про заробітну плату, дивіденди чи продану нерухомість приймають, однак їх треба перекласти. «У Португалії, наприклад, потрібно надати довідку про те, що юрособа перерахувала кошти, від банку — що вони були зараховані, а потім зняті з рахунку», — каже Черевко. Польські банки віднедавна почали вимагати довідку про те, що потенційний покупець задекларував гроші на митниці при перетині кордону.
 

Автор:

Юрій Тітов

Останні статті
Нерухомість за кордоном. Що потрібно знати купуючи житло за кордоном
Нерухомість за кордоном. Що потрібно знати купуючи житло за кордоном
Юрій Тітов 01.05.2023

Нерухомість за кордоном. В яких країнах та за скільки українці купують житло. Чому збільшивсься попит на житло за кордоном? Як правильно обрати країну...

arrowДОКЛАДНІШЕarrow
Як правильно обрати ріелтора
Як правильно обрати ріелтора
Юрій Тітов 12.04.2021

Купити або продати вигідно нерухомість на сьогоднішній день дуже важко. Для того щоб операція з нерухомістю пройшла максимально швидко, вигідно та без...

arrowДОКЛАДНІШЕarrow