• м. Житомир
  • вул.Ольжича 9, офіс. 1

Нерухомість за кордоном. Що потрібно знати купуючи житло за кордоном

Юрій Тітов 01.05.2023

Нерухомість за кордоном. Що потрібно знати купуючи житло в Європі. 

 

   Початок війни змусив багатьох громадян України влаштовувати життя за кордоном. У зв'язку з цим виріс попит на купівлю житла у різних країнах ЄС. Дізнайтеся детальніше, де можна придбати найдешевше житло та про складнощі придбання нерухомості за кордоном для українців. 

   У звʼязку з повномасштабним вторгненням росії в Україну кожний восьмий українець виїхав за кордон. Більшість біженців оселились в країнах Європи та Азії. Станом на початок лютого 2023 року тимчасовий захист в країнах ЄС отримали 4,9 мільйона біженців.  

   За рік після початку війни більшість громадян встигли соціалізуватись – вчать мову, знайшли роботу, діти відвідують навчальні заклади. Повертатись до завершення війни не планують 50% біженців, а кожний 10 українець прийняв рішення залишитись жити за кордоном назавжди. Саме тому наші співгромадяни все частіше купують нерухомість за кордоном і якщо раніше більше цікавилися інвестиційною привабливістю житла, то зараз в основному обирають для власного проживання. 

Кожна європейська країна встановлює власні правила купівлі житла. В одних для оформлення угоди достатньо українського паспорта, уряд інших ставить перед покупцями низку вимог. В яких країнах найлегше купити житло та що для цього потрібно — читайте далі.

 

Непередбачені витрати: що треба знати, купуючи житло в Європі

 

   У більшості країн ЄС українцям необхідно отримати місцевий податковий номер для сплати податків на нерухомість. Деякі країни вимагають, щоб розрахунок за нерухомість проводили тільки з банківського рахунку, відкритого на території держави, де купується житло. Деякі країни, наприклад, Австрія, взагалі забороняють іноземцям купувати нерухомість без отримання спеціального дозволу», — звертає вона увагу.

Є стандартні питання, на які варто звернути увагу при покупці житла за кордоном:

  • податки, пов’язані з володінням майном. У деяких європейських країнах такий податок може досягати 2% від вартості майна на рік;
  • вартість утримання нерухомості (якщо є басейн або консьєрж, то витрати можуть бути величезними);
  • податки, які треба заплатити при придбанні (сюди входять мита, послуги юриста, агентства нерухомості, нотаріуса). Це також часто становить істотну суму витрат.

   За словами експертів, основна складність, з якою стикаються українці, особливо зараз — підтвердження легальності походження коштів та отримання їх на рахунок в Європі. До війни такі платежі можна було зробити з України, але зараз виведення валюти з України обмежене і щоразу така легалізація коштів перетворюється на «квест» із заздалегідь невідомим результатом. 

 

Автор:

Юрій Тітов

Останні статті
Яку нерухомість та в яких країнах обирають українці які виїхали за кордон?
Яку нерухомість та в яких країнах обирають українці які виїхали за кордон?
Юрій Тітов 01.05.2023

Де українці купують житло за кордоном? Як відрізняются ціни та процесс купівлі? Чи варто інвестувати в нерухомість за кордоном? Якому житлу надають ...

arrowДОКЛАДНІШЕarrow
Як правильно обрати ріелтора
Як правильно обрати ріелтора
Юрій Тітов 12.04.2021

Купити або продати вигідно нерухомість на сьогоднішній день дуже важко. Для того щоб операція з нерухомістю пройшла максимально швидко, вигідно та без...

arrowДОКЛАДНІШЕarrow